Porada dnia

Skóra jest barierą, która chroni nas przed wszystkimi czynnikami zewnętrznymi. Wybierając świadomie kosmetyki dbamy o jeden z najważniejszych organów naszego organizmu i zabezpieczamy się przed wieloma przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Certyfikaty

Symbole na opakowaniach kosmetyków

FSC

Cedrynek FSC
Oceń: 
Brak głosów

Znak FSC na produktach oznacza, że drewno w nich zawarte pochodzi z lasów gdzie spełnione są Zasady Dobrej Gospodarki Leśnej.

Zasady te ustalane są w drodze porozumienia pomiędzy członkami organizacji FSC. Tylko surowce pochodzące z lasów spełniających odpowiednie wymogi mogą być użyte do wyrobu produktów ze znakiem FSC.

O kontrolę spełniania takich zasad troszczą się akredytowane jednostki audytorskie, podobnie jak też one analizują przepływ certyfikowanego surowca drzewnego na każdym etapie jego przetwarzania.

eco - test

Cedrynek eco - test
Oceń: 
Brak głosów

"Naprawdę dobrze żyć” – brzmi motto magazynu „Öko-Test”.
A przesłaniem miesięcznika nie są złe wiadomości, ale właśnie dobre – z każdego przeprowadzonego testu można wyciągnąć wniosek, że każdy produkt, w którym wykryto niebezpieczne dla zdrowia substancje, posiada zdrową alternatywę. I jak wiele testów pokazuje nie zawsze są to produkty drogie, markowe lub ekologiczne, choć te są dla naszego zdrowia najbezpieczniejsze.

Certyfikat Firmy Przyjaznej Internautom dla Cedrynek.pl

Cedrynek certyfikat
Oceń: 
5
Average: 5 (1 vote)

Musimy się pochwalić :) miło nam poinformawać, iż nasz sklep cedrynek.pl otrzymał Certyfikat Firmy Przyjaznej Internautom.

COSMOS - wspólny znak dla kosmetyków ekologicznych i naturalncyh

COSMOS - wspólny znak dla kosmetyków ekologicznych i naturalncyh
Oceń: 
0
Brak głosów

Na sklepowych półkach przybywa kosmetyków reklamowanych jako ekologiczne i naturalne. Konsumenci z trudem orientują się w masie produktów reklamowanych jako naturalne, łatwo dają się też wprowadzić w błąd. Utworzenie wspólnych dla całej Europy standardów może zapobiec takiej sytuacji – prace są coraz bardziej zaawansowane.

ICEA

Cedrynek ICEA
Oceń: 
5
Average: 5 (1 vote)

ICEA - Instytut Certyfikacji Etyki Środowiska - jeden z najważniejszych organów certyfikujących produkty naturalne i organiczne we Włoszech i Europie. W 2000 r.
Kosmetyki naturalne i organiczne posiadające certyfikat instytutu ICEA spełniają oczekiwania klientów w odniesieniu do zdrowych, bezpiecznych produktów o bezpiecznym wpływie na środowisko.
Kosmetyki certyfikowane logo ICEA posiadają następujące cechy:

Strony

Subskrybuj RSS - Certyfikaty