Porada dnia

ECOCERT jest organizacją certyfikującą, założoną we Francji w 1991 roku. Prowadzi inspekcje w ponad 80 krajach, co czyni ją jedną z największych organizacji ekologicznych certyfikujących na świecie.

kosmetyki

Witamy na blogu sklepu cedrynek.pl - kosmetyki naturalne.

Witamy na blogu cedrynek.pl

Tags:

Blog pełen inspiracji, ciekawostek, porad, przepisów i recenzji ze świata kosmetyki naturalnej .

Stosowanie kosmetyków naturalnego pochodzenia cieszy się ogromną popularnością. Tego typu produkty zazwyczaj nie wywołują żadnych skutków ubocznych oraz są bardzo skuteczne,obok żywności ekologicznej, są coraz popularniejsze. Staramy się prowadzić zdrowy tryb życia i jeść produkty bez chemii, pora zatem wypróbować biokosmetyki.  

Prawdziwe biokosmetyki muszą mieć na etykiecie certyfikat organizacji ekologicznej. W Europie biokosmetyki są najczęściej certyfikowane przez francuski Ecocert lub niemiecki BDIH Kontrollierte Naturkosmetik. Instytuty te stawiają producentom bardzo wysokie wymagania, co do składu produktu.

Cedrynek.pl z pasją i miłością do natury.

Oceń: 
Brak głosów

Już na pewno nie raz słyszeliście o sklepie z naturalnymi kosmetykami CEDRYNEK, dziś pragniemy Wam przybliżyć filozofię tego magicznego miejsca. Sprawa w tym, że CEDRYNEK nie jest takim zwyczajnym sklepem, to miejsce w które jest włożona wielka pasja i miłość do natury, a także zamiłowanie do harmonii i piękna, to miejsce pełne niesamowitych i wysokojakościowych, starannie wyselekcjonowanych produktów ze wszystkich zakątków świata, to miejsce pełne inspiracji...

Ekologiczne balsamy do ust Figs&Rouges

Oceń: 
Brak głosów

Ekologiczne balsamy do ust Figs&Rouges

Balsamy do ust to te kosmetyki, którym trudno się oprzeć, kiedy natykamy się na nie zupełnie nieoczekiwanie – ot, choćby kiedy stoimy w drogerii w kolejce do kasy. Kuszą ładne opakowania, kuszą niskie ceny, bo na szczęście jeszcze przynajmniej kosmetyki do pielęgnacji ust nie kosztują majątku. 

Kobiety zanzibarskich plaż.

Oceń: 
0
Brak głosów

Tym razem trochę inny artykuł, nie o urodzie, kosmetykach, a w nawiązaniu do poprzedniego czyli fair trade choć w gruncie rzeczy powiązany z tematem kosmetyków. Poruszający tematykę życia, pracy i płacy kobiet pracujacych na plantacjach przy zbiorach trzciny cukrowej, gożdzików, cynamonu.

Zanzibar pachnie nie tylko goździkami, ale również trudem codziennego życia. Zanzibar, mała afrykańska wyspa, położona na Oceanie Indyjskim, którą można objechać samochodem w jeden dzień, to turystyczny raj. Rozległe, piaszczyste plaże, cudowna barwa oceanu, oraz zapach przypraw unoszący się w powietrzu to dla większości turystów wystarczający argument, aby nie musieć poznawać codziennego życia mieszkańców wyspy, głównie kobiet.

Zanzibar jest jednym z największych na świecie producentów goździków. Na wyspie znajdują się również rozległe plantacje gałki muszkatołowej oraz cynamonu, na których pracują kobiety. Plantacje w praktyce są tak naprawdę buszem, w którym rosną drzewa cynamonowe czy ylang-ylang.

Fair Trade, czyli Sprawiedliwy Handel.

Oceń: 
0
Brak głosów

Sprawiedliwy Handel, inaczej Fair Trade, to zorganizowany ruch społeczny, który poprzez zaoferowanie uczciwych zasad wymiany handlowej ma na celu poprawę sytuacji mieszkańców krajów Trzeciego Świata oraz promocję zrównoważonego rozwoju. Kupując produkty Sprawiedliwego Handlu możemy polepszyć los mieszkańców Trzeciego Świata.

Fair Trade, czyli Sprawiedliwy Handel to coś więcej niż moda. To przekonanie, że w imię bogacenia się nie możemy ignorować problemów innych mieszkańców naszej planety. Producenci żywności w krajach globalnego południa (Ameryki Łacińskiej oraz Afryki) dostają zazwyczaj około 1-2% ceny, którą my za ich produkty płacimy w supermarketach. Ich środowisko naturalne jest eksploatowane do granic możliwości. Innymi słowy, żyjemy na ich koszt.

Subskrybuj RSS - kosmetyki